PDM

PDM
01 PortugalALMEIDA Joao Pedro Gonçalves 716
02 ColombiaQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 416
03 FrankrijkBARGUIL Warren 229
04 DuitslandDEGENKOLB John 171
05 EritreaHAILU Biniam Girmay 106
06   Verenigde StatenJORGENSON Matteo 91
07 FrankrijkVENTURINI Clément 88
08 FrankrijkPACHER Quentin 77
09 NoorwegenLEKNESSUND Andreas 60
10 NederlandDUMOULIN Tom 55
11 DenemarkenVALGREN HUNDAHL (ANDERSEN) Michael 45
12 NederlandDE KLEIJN Arvid 40
13   BelgiëWEEMAES Sasha 40
14   BelgiëLIVYNS Arjen 35
15   SpanjeSEVILLA RIVERA Oscar Miguel 35
16 LuxemburgJUNGELS Bob 32
17   NederlandLANGEVELD Sebastian 30
18   KazachstanZEITS Andrey 22
19   ColombiaHERNANDEZ JARAMILLO Jose Tito 0
20   FrankrijkGUERIN Alexis 0
Punten # Renner Wedstrijd
30 1 ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves National Championships Portugal (Vila Veilha de Rodao) I.T.T.
15 3 LEKNESSUND Andreas National Championships Norway (Evje) I.T.T.
30 2 LANGEVELD Sebastian National Championships Netherlands (Emmen) I.T.T.
50 1 DUMOULIN Tom National Championships Netherlands (Emmen) I.T.T.
21 7 FRISON Frederik National Championships Belgium (Ingelmunster) I.T.T.
14 23 LEKNESSUND Andreas Tour de Suisse, General classification
23 19 JUNGELS Bob Tour de Suisse, General classification
22 14 ZEITS Andrey Tour of Slovenia, General classification
5 5 DUMOULIN Tom Tour de Suisse, Stage 7 : Disentis-Sedrun - Andermatt I.T.T.
5 20 PACHER Quentin Mont Ventoux Dénivelé Challenge
40 3 WEEMAES Sasha Elfstedenronde
6 30 PACHER Quentin Critérium du Dauphiné, General classification
12 24 VALGREN HUNDAHL (ANDERSEN) Michael Critérium du Dauphiné, General classification
26 18 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Critérium du Dauphiné, General classification
3 6 VALGREN HUNDAHL (ANDERSEN) Michael Critérium du Dauphiné, Stage 5 : Saint-Chamond - Saint-Vallier
1 8 RUSSO Clément Critérium du Dauphiné, Stage 3 : Langeac - Saint-Haon-le-Vieux
3 6 VENTURINI Clément Critérium du Dauphiné, Stage 3 : Langeac - Saint-Haon-le-Vieux
215 6 ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves Giro d'Italia, General classification
10 5 ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves Giro d'Italia, Stage 21 : Senago - Milano I.T.T.
18 3 VENTURINI Clément Critérium du Dauphiné, Stage 1 : Issoire - Issoire
Punten # Renner Wedstrijd
30 2 LANGEVELD Sebastian National Championships Netherlands (Emmen) I.T.T.
21 7 FRISON Frederik National Championships Belgium (Ingelmunster) I.T.T.
22 14 ZEITS Andrey Tour of Slovenia, General classification
40 3 WEEMAES Sasha Elfstedenronde
1 8 RUSSO Clément Critérium du Dauphiné, Stage 3 : Langeac - Saint-Haon-le-Vieux
14 14 RUSSO Clément Tro-Bro Léon
32 5 CULLAIGH Gabriel Trofeo Alcudia
45 6 HUYS Laurens Tour de Hongrie, General classification
5 19 RUSSO Clément Circuit de Wallonie
15 13 BERGSTRÖM FRISK Erik Tour du Rwanda, General classification
35 8 SEVILLA RIVERA Oscar Miguel Tour du Rwanda, General classification
5 3 EYOB Metkel Tour du Rwanda, Stage 5 : Nyagatare - Kigali
56 4 DE LA PARTE GONZALEZ Victor Vuelta a Asturias, General classification
5 3 DE LA PARTE GONZALEZ Victor Vuelta a Asturias, Stage 3 : Cangas del Narcea - Alto del Naranco
22 14 GONZALEZ RIVERA Abner Volta a la Comunitat Valenciana, General classification
22 14 CONTRERAS PINZON Rodrigo Presidential Tour of Turkey, General classification
16 17 LIVYNS Arjen Dwars door Vlaanderen
10 15 TESFATSION Natnael Ocbit Settimana Coppi e Bartali, General classification
5 17 MULUBRHAN Henok Per Sempre Alfredo
16 9 TESFATSION Natnael Ocbit Per Sempre Alfredo
Punten # Renner Wedstrijd
30 1 ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves National Championships Portugal (Vila Veilha de Rodao) I.T.T.
50 1 DUMOULIN Tom National Championships Netherlands (Emmen) I.T.T.
110 1 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Vuelta a Asturias, General classification
20 1 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Vuelta a Asturias, Stage 1 : Oviedo - Pola de Lena
25 1 DE KLEIJN Arvid Presidential Tour of Turkey, Stage 1 : Konya - Konya
Punten # Renner Wedstrijd
36 3 BRUNEL Alexys National Championships France (Epinal) I.T.T.
12 10 HAAS Nathan Paris - Camembert
5 3 GALLOPIN Tony Route d'Occitanie, Stage 4 : Lavelanet - Duilhac-sous-Peyrepertuse
32 5 PLANCKAERT Baptiste Tour du Finistère
9 17 PLANCKAERT Edward Tro-Bro Léon
66 3 PLANCKAERT Baptiste Tro-Bro Léon
28 6 MANNION Gavin Trofeo Port d'Andratx - Mirador des Colomer
9 12 PLANCKAERT Baptiste Circuit de Wallonie
9 22 GALLOPIN Tony Tour of the Alps, General classification